Pärnu rannas toimub taas üle 100 hobusega Classic Pärnu ratsaspordisündmus

17.-18. juulini toimub Pärnu rannajalgpalli staadionil teist korda Classic Pärnu rahvusvaheline takistussõidu võistlus. 2019. aastal esmakordselt toimunud, kuid eelmisel aastal vahele jäänud sündmusel osaleb sel aastal taas üle 100 sporthobuse ning tippratsanikud Eestist ja mujalt.

Classic Pärnu korraldajate Siim Nõmmoja ja Agris Juhkovi sõnul korraldatakse eksklusiivse asukohaga võistlust eelkõige ratsaspordi laiemaks tutvustamiseks ja arendamiseks. “Ratsutamist peetakse pigem elitaarseks spordialaks ning inimesed, kes muidu hobustega seotud ei ole, leiavad harva tee ratsaspordivõistlustele. Loodame, et tuues võistlushobused ja tippratsanikud Pärnu linnaelanikele ja -külalistele nii lähedale, toome ka sellele spordialale juurde noori huvilisi ja toetajaid,” rääkisid korraldajad.

Classic Pärnu programm algab juba reedel soojendussõitudega. “Põhilised võistluspäevad on aga laupäev ja pühapäev, mil võistlevad kõik Eesti tipptegijad – noorte  ja seeniorite koondiste liikmed, Eestis aretatud parimad noored sporthobused ja lähiriikide tippratsanikud. Kõrgeim takistus, mida sel aastal rannaliival saab ületada, on 140 cm,” selgitasid Nõmmoja ja Juhkov. Igale laupäeval või pühapäeval toimuvale sõidule on võimalik osta kohapeal eraldi pilet või soetada päevapilet ning nautida kõiki sellel päeval toimuvaid võistlusi.

Kullo Kender ja Artas. Foto Celin Lannusalu

2019. aastal võitis esimese Classic Pärnu takistussõiduvõistluse Grand Prix’ üks Eesti parimaid ratsasportlasi Kullo Kender hobusega Artas. “Lisaks põhivõistlustele jagatakse autasusid ka parimatele noorteklassi sõitjatele ja juunioritele. Ja pettuma ei pea ka koolisõidu huvilised, sest taas tuleb esinema eelmisel korral väga suure publikumenu osaliseks saanud Eesti parim koolisõitja Dina Ellermann ning parim amatöörklassi koolisõitja Riin Ingre Saare,” lisasid korraldajad.

Classic Pärnu raames toimub kuursaali ees ka minimess, kus tutvustatakse võistluse partnerite tooteid ja teenuseid, pakutakse müügiks hobuvarustust ning lastele ponijalutust ja vankrisõitu. 

Classic Pärnu korraldajad tänavad toetajaid: Classic Pärnu finantspartner Holm pank, Pärnu linn, Eesti Kultuurkapital, Pärnumaa Omavalitsuste Liit, Eesti Maaelumuuseumid, Cramo, Sterotek, Möller Eesti, Eesti Ratsaspordi Liit, Eesti Sporthobuste Kasvatajate Selts, Tori Sawmill, Pärnu Vesi, Paikre, Forklift OÜ, Bravo Catering ja paljud teised.

Jälgi Classic Pärnut ka Facebookis ja Instagramis!