Classic Pärnu 2019 ratsaspordivõistluse Grand Prix võitis Kullo Kender Artasel

Sel nädalavahetusel Pärnu rannas toimunud kolmepäevasel ratsaspordivõistlusel võtsid otse rannaliival esmakordselt mõõtu Eesti parimad takistussõitjad. Täna toimunud põhivõistlusel ehk 140-145cm kõrguste takistustega Mandatum Life Grand Prix võitis Kullo Kender Artasel.

Päikeselise rannailmaga toimunud kahel põhilisel võistluspäeval võisteldi kõrgustel 110-140cm. Kokku selgusid võitjad 11 võistlusklassis. Ülipõneva põhivõistluse Mandatum Life Grand Prix võitis ümberhüpetega Kullo Kender hobusel Artas, teisele kohale tuli Hanno Ellermann Freedomil ning kolmanda koha said Gunnar Klettenberg ja Salomon. Sama võistlus oli ühtlasi ka Land Rover Trophy karikasarja finaal, mille raames selgitati välja sarja ja Land Rover Discovery aastase kasutusõiguse võitja, kelleks osutus samuti Kullo Kender. Teise koha sai Paul Argus ning karikasarja kolmandale kohale tuli Urmas Raag.

Võistlusel osalesid nii Eesti koondise liikmed kui ka osalejad lähiriikidest. Samuti oli võistlejaid erinevates vanuseklassides. Lisaks parkuuride võitjatele kuulutati välja ka Parim noor ratsanik ning parim noor hobune. Classic Pärnu parimaks noorhobuseks kuulutati 6-aastane Candour Esqui, ratsanik Ivo Ots. Parima noore ratsaniku tiitel selgub veel täna õhtuks.

Eestis esmakordselt rannaliival toimunud võistluse peakorraldajate sõnul oli pehme liivapinnase ratsaspordiks ette valmistamine väljakutse, kuid tõestati, et kõrgel tasemel ratsasporti on võimalik korraldada isegi nii eksklusiivsetes tingimustes. „Meil on hea meel, et üritus läks korda nii sportlastele ja nende tiimidele kui ka pealtvaatajatele, keda tavaliselt ratsaspordivõistlustel nii palju näha ei saa,“ sõnas üks peakorraldajatest Siim Nõmmoja, kelle hinnangul külastasid kolme päeva jooksul üritust tuhanded inimesed.

Lisaks ratsaspordivõistlusele said mõnusat hilissuvist rannailma nautivad külastajad tutvuda ka ratsatoodete ning ürituse partnerite pakutavaga lähedalasuval Expo alal ning võtta kõhutäie Classic Pärnu Toidutänaval. „Meie eesmärgiks oli lisaks võistluse korraldamisele tutvustada ratsasporti ka laiemale publikule ehk Pärnu linna elanikele ja külalistele. Kunagi varem ei ole rannaliival sporthobuseid nähtud ning nii lähedalt sellisel tasemel võistlust näha on erakordne sündmus kõigile,“ kinnitas teine peakorraldaja Agris Juhkov. Classic Pärnu 2019 korraldajad tänavad kõiki toetajaid ja osalejaid ning mõlgutavad mõtteid juba uue aasta osas. „Meie visiooniks on, et Classic Pärnust saaks üks Pärnu suve põhisündmusi, kuid seda ei saaks toimuda ilma meie heade toetajateta. Seega täname kõiki ning ootame igal juhul tagasisidet, kas Classic Pärnu ratsaspordivõistlust soovitakse veel näha,“ andis Nõmmoja teada.