Augustis toimub Pärnu rannas suve suurim ratsavõistlus

24.-25. augustil toimub Pärnu rannaliival esmakordselt rahvusvaheline ratsavõistlus Classic Pärnu 2019, kuhu oodatakse ligi 80 tipptasemel ratsasportlast ja 100 võistlushobust. Lisaks võistlusele toimuvad linnarahvale ja -külalistele ka hobuste showprogrammid, lastele poni- ja hobuvankrisõidud ning avatud on toitlustus- ja Expo ala.

Kahe võistluspäeva jooksul on kavas takistussõidud kõrgusel 100-140cm ning erinevad demonstratsioonesinemised. Võistlustel osalevad Eesti tippratsanikud ja ratsutamise takistussõidu Eesti koondise liikmed ning oodatakse ka osalejaid välisriikidest. Võistluste finaal ehk 140cm takistustega Grand Prix parkuur Mandatum Life auhindadele toimub pühapäeval, 25. augustil kell 17.30.

Classic Pärnu 2019 peakorraldajate sõnul said nad ürituse idee inspiratsiooni ühelt maailma tuntuimalt ratsavõistluselt Longines Global Champions Tour, mida korraldatakse USAs Miami Beach’il. „Soovime lisada Pärnu suveürituste hulka midagi uut, glamuurset ja erilist – nii palju sellisel tasemel ratsasportlasi ja -hobuseid ei ole ühelgi Eesti rannal viibinud. Loodame, et võistluse prestiižne asukoht, parimal tasemel ratsasport ning vaheldusrikas programm kutsub kohale nii ratsaspordi huvilised kui ka erinevas vanuses hobusesõbrad,“ rääkis üks peakorraldajatest, Siim Nõmmoja.

Ratsavõistluse põhiareen ehitatakse Pärnu rannajalgpalli väljakule, mille tribüünidelt ja areeni äärest saavad külastajad võistlust jälgida. Ürituse toitlustus- ja Expo ala asub Kuursaali ees ning on kõikidele huvilistele avatud. Lastel on võimalus sõita ponide või hobuvankritega. 24. augustil, laupäeva õhtul toimub ürituse toetajate ametlik VIP vastuvõtt Hedon Spa hotellis, millele järgneb kõikidele sportlastele ja külastajatele avatud järelpidu Kuursaalis.