Külalisele

Mitte kunagi varem pole ratsasport ja hobused olnud nii lähedal merele, kui käesoleva aasta 24.-25. augustil Pärnus. Tule ja saa osa ühest väga erilisest spordiüritusest Pärnu rannas – Classic Pärnu 2019. Kavas on kaks päeva tipptasemel ratsasporti ja meelelahutust. Täpne võistluse programm ilmub juunis.

MÕNED SOOVITUSED RATSAVÕISTLUSE KÜLALISELE

 1. Kutsu kaasa kogu pere ja sõbrad, seltsis on lõbusam!
 2. Pane autosse kaasa ka vihmakeep ja istumisalus või matkatool, et tagada endale mugav olemine.
 3. Koerad võib samuti kaasa võtta, kuid nad peaksid olema rihma otsas ja võistluse ajal ei tohi lubada neil haukuda – see võib võistlevat hobust ehmatada.
 4. Pargi selleks ettenähtud kohta, et hobutreilerid vabalt liikuda saaks ja olulised sissepääsu teed kiirabi/päästeameti jaoks vabaks jääks.
 5. Võistluspaigas on söögi-joogi ostmise võimalus olemas, seepärast tasub kaasa võtta veidi sularaha, sest alati pole kaardimakse võimalust.
 6. Võistlusele võib plaksutades kaasa elada, kuid sportlaste soorituse ajal on tavaks, et areeni ümber valitseb vaikus.
 7. Soovitav on liikuda vaid publikule mõeldud alas, nii on teie turvalisus kindlalt tagatud.
 8. Hobused meelitavad silitama ja patsutama, kuid soovitav on ohutust silmas pidades võõrast hobust mitte ilma omaniku loata katsuma minna.
 9. Võõrastele hobustele on ilma omaniku loata ka maiustuste ja muu söödava andmine keelatud. Sporthobustel on sageli oma kindel menüü ja range söötmiskord, et hoida nende tervist. NB! Õunad pole hobusele sobiv toit!
 10. Ära unusta kaasa võtmast fotoaparaati või videokaamerat, sest kõik toredad elamused tuleb ju mälestuseks jäädvustada, kuid pea meeles, et välguga pildistamine pole areeni piirde ääres lubatud! Kui vajad abi või nõu, siis meie võitlusel on alati liikvel vabatahtlikud abilised, kelle poole võib julgelt oma murega pöörduda!

Kui vajad abi või nõu, siis meie võitlusel on alati liikvel vabatahtlikud abilised, kelle poole võib julgelt oma murega pöörduda!

HINDAMISPÕHIMÕTTED TAKISTUSSÕIDUS

 • Klassikalistele ümberhüpetele tavapäraselt olulisim võistlussõit GP, kuhu pääsevad need, kes läbivad põhiparkuuri vigadeta või erandjuhtudel väikseima arvu karistuspunktidega. Võitjaks osutub see, kel ümberhüpetel vähim arv karistuspunkte parima ajaga samu karistuspunkte kogunud sportlaste seas.
 • Võistlussõitudes puhtusele ja kiirusele (FEI Art. 238.2.1.) osutub parimaks see, kel on parkuuri (ette antud takistuste ületamise järjekord stardi- ning finišiliini vahel) lõppedes väikseim arv karistus punkte kiireima ajaga.
 • Kahefaasilised sõidud koosnevad, nagu nimetuski ütleb, kahest faasist ehk osast. Esimeses faasis on tavapäraselt 7–9 takistust, teises minimaalselt 4. Esimese faasi vigadeta ja normaja piires läbinud ratsanik pääseb teise ossa, mille tulemuse alusel selgitatakse välja võistlusala võitja.

Mahaajamine – 4 karistuspunkti.
1 tõrge – 4 karistuspunkti
2 tõrget – väljalangemine
Kukkumine – väljalangemine Rada tuleb läbida normaja jooksul.
Normaja ületamisel annab iga alustatud 4 sekundit ühe karistuspunkti.