Asukoha info

Classic Pärnu asukoht on unikaalne, kus kohtuvad glamuur ja suursugusus asudes ajaloolises kuurorti keskuses. 1838. aastal alustas tegevust Pärnu esimene kümblusasutus, mida loetakse ka Pärnu kui kuurordi alguseks, mil mereäärses supelasutuses pakuti suvel sooje merevanne ning talvel saunamõnusid. Kuurordi tormiline areng saabus 1890ndatel.
19. sajandil suplesid mehed ja naised eraldi. Selleks olid merre teineteisest sündsale kaugusele rajatud supelsillad. Sildadel paiknevate supelonnide kasutus ja meresuplus olid tasulised. 19. sajandi lõpus olid supelsakste kasutuses ka hobustega merre veetavad supelonnid. 1904. aastast hakati Pärnus pakkuma raviotstarbelist alasti päikese- ja õhuvannide võtmise võimalust. Selleks piirati planguga osa supelasutuse kõrval olevast.
Pärnus avati meestele ja naistele mõeldud ühine supelrand ehk paradiis esmakordselt 1924. aastal Raekülas, kuid juba 1925. aasta suvehooajaks toodi see üle praeguse keskranna alale rannaalast. 

Ajaloolise mudaravila ehk tänase spaahotelli Hedon neoklassitsistlik hoone on Pärnu kuurordi üks olulisemaid sümboleid. Hoone projekteerisid Olev Siinmaa ning baltisakslastest Erich von Wolffeldt ja Aleksander Nürnberg, see valmis 1926-1927 I maailmasõjas maha põlenud supelasutuse asemele.


Pärnu Kuursaali värvikas ajalugu algab aastast 1893, millest alates ta on olnud rahva seas armastatud pidutsemise koht. Rohkem kui saja aasta jooksul on siin pidutsenud jõukad supelsaksad ja tavalised linnakodanikud, siin on muusikat teinud legendaarne Raimond Valgre ja tantsu keerutanud tööst kange seljaga kolhoosirahvas. Pärnu mudaravila, samuti kuurordi ajalugu võib alustada aga juba aastaga 1838, mil mereäärses supelasutuses pakuti suvel sooje merevanne ning talvel saunamõnusid. Kuurordi tormiline areng saabus 1890ndatel.